Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Мета проведення цього Дня – закликати об’єднати зусилля людей з усього світу для підвищення інформованості про проблему ВІЛ/СНІДу та демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 2021 року: «Ліквідувати нерівність. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемію». Так і в нашому закладі для учнів 11х 12х класів відбулися інтерактивні уроки зменшення ризику. Покликання на уроки: https://sites.google.com/view/yrokizmenshenyaruzuky/%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%81%D0%BD%D1%96%D0%B4
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) – ретровірус з роду лентивірусів, що викликає повільно прогресуюче захворювання – ВІЛ-інфекцію. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) вражає імунну систему та послаблює захист від багатьох інфекцій та деяких типів раку, з якими може впоратися імунітет здорової людини. Імунна функція зазвичай вимірюється числом клітин CD4. Найпізнішою стадією ВІЛ-інфекції є синдром набутого імунодефіциту (СНІД), який у деяких людей за відсутності лікування може розвинутись через багато років.
ВІЛ може передаватися через рідини організму інфікованих людей: кров, грудне молоко, насіннєва рідина та вагінальні виділення. При звичайних повсякденних контактах, таких як поцілунки, обійми та потиск рук, при спільному користуванні особистими предметами та вживанні продуктів харчування або води передача інфекції не відбувається.
На сьогодні в Україні з метою лікування ВІЛ-позитивних людей застосовується сучасна високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ), всі компоненти якої, а також інші необхідні препарати надаються пацієнтам безкоштовно.
Основа профілактики ВІЛ/СНІДу – це здоровий засіб життя, дотримання правил особистої гігієни, захищеність сексуальних стосунків, чому сприяє інформованість населення щодо особливостей ВІЛ-інфекції та механізмів її передачі.
Згідно законодавства України, кожен бажаючий громадянин може пройти добровільне тестування на ВІЛ. Перед обстеженням і після нього проводиться консультування спеціаліста.
У місті Біла Церква для отримання консультативної допомоги з питань профілактики та обстеження на ВІЛ-інфекцію можна звертатись до кабінету «Довіра», який знаходиться при Центрі СНІДу в міській лікарні №3 (вул. Карбишева, 12).
Comentários